Podział kosztów sprzątania mieszkania

Firmy sprzątające rozliczają usługi sprzątania na podstawie powierzchni, ceny za pokój lub ceny za godzinę. Ponieważ każda praca jest wyjątkowa, większość profesjonalistów poda ostateczną stawkę dopiero po wykonaniu przeglądu np. na podstawie zdjęć.

Dzięki temu może dać klientom ogólne wyobrażenie o tym, ile będą kosztować ich usługi oraz szacowany czas i środki czystości wymagane do czyszczenia.

Koszty te obejmują podstawowe usługi, więc należy pamiętać, że większość sprzątaczy i agencji pobiera dodatkowe opłaty za sprzątanie po wyprowadzce oraz mycie okien, lodówek i piekarników. Są to dodatkowe koszty, o które powinieneś zapytać, jeśli dotyczą Twojej sytuacji.

Cena sprzątania mieszkania za metr kwadratowy

Większość firm zajmujących się sprzątaniem mieszkań pobiera opłaty za godzinę lub liczbę pokoi i łazienek, ale niektóre pobierają opłaty za metr kwadratowy. Im więcej powierzchni do wyczyszczenia, tym wyższy będzie koszt całkowity. Firma sprzątająca może pobierać różne stawki za metr kwadratowy w zależności od rodzaju świadczonych usług sprzątania.
W roku 2022 koszty sprzątania za metr kwadratowy zawierają się w przedziale 2 - 6zł.

Cena sprzątania zależna liczby pokoi

Liczba pokoi, łazienek i kuchni, które masz w mieszkaniu, będzie odgrywać rolę w określaniu kosztów sprzątania. Jeśli Twoja firma sprzątająca opiera swoje stawki na liczbie pokoi, a nie na powierzchni,  wpływ na cenę będzie miała ich liczba. Nawet jeśli twoje mieszkanie ma 50 metrów kwadratowych, koszty sprzątania będą się różnić w zależności od tego, czy jest to apartament typu studio, czy mieszkanie z trzema sypialniami.

Liczba pokoi często może wskazywać, ile osób mieszka w domu i jak względnie czysty lub brudny może być. Zwykle klienci chcą zmiany pościeli i ścielenia łóżek, co wymaga dodatkowego czasu i wysiłku, im więcej jest sypialni, tym większy koszt. Jeśli masz wolne sypialnie, które nie są regularnie używane, możesz negocjować częstotliwość sprzątania, oszczędzając w ten sposób pieniądze.

Ilość łazienek

Typowa standardowa usługa sprzątania łazienki obejmuje zamiatanie, mycie, szorowanie zlewu i polerowanie kranu, wycieranie blatów, czyszczenie lusterek, szorowanie prysznica lub wanny i polerowanie armatury oraz dezynfekcję toalety. Dlatego posiadanie większej liczby łazienek w domu zwykle zwiększa ogólne koszty sprzątania. Niektóre firmy sprzątające pobierają więcej opłat za dodatkowe łazienki niż za dodatkowe sypialnie.

Sprzątanie łazienki

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania za godzinę

Część firm sprzątających pobiera stawkę godzinową (np. BlueClean), co oznacza, że cena, jaką płacisz za każdą wizytę, może się różnić w zależności od stopnia zabrudzenia domu w danym tygodniu. Zazwyczaj firmy zajmujące się sprzątaniem mieszkań, które pobierają opłaty za godziny, chcą wcześniej mieszkanie (często wystarczają same zdjęcia). Oględziny pozwalają im zobaczyć wielkość, układ i ogólną czystość mieszkania oraz oszacować, ile będzie kosztować jednorazowe lub pierwsze sprzątanie, a także stawki za bieżące usługi, czy to, co tydzień, co miesiąc lub dwa. Zazwyczaj ich stawka godzinowa pozostaje taka sama, ale jednorazowe lub pierwsze sprzątanie może kosztować więcej, ponieważ zajmuje więcej czasu. Twoje koszty sprzątania będą zwykle stałe z tygodnia na tydzień lub z miesiąca na miesiąc, chyba że masz szczególnie brudne mieszkanie lub inną nietypową sytuację.

Stawka godzinowa za sprzątanie w 2022 roku zależy od formy zatrudnienia. Średnio sprzątaczka zarabia w godzinę od 25 do 50 złotych.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania

Rodzaje sprzątania domu/mieszkania

Sprzątanie standardowe: obejmuje zamiatanie, mycie, odkurzanie, odkurzanie i sprzątanie

Dokładne czyszczenie: usuwa głębszy poziom brudu i brudu z sypialni, łazienek, salonów i kuchni. Dokładne czyszczenie lub doczyszczanie może również obejmować lodówki, lampy, okna i inne trudno dostępne miejsca

Sprzątanie po wyprowadzce/sprzątanie po najemcach: Ta usługa obejmuje dokładne pełne sprzątanie twojego domu lub mieszkania, w ramach, którego wykonuje się: odkurzanie ścian, mycie szafek, mycie łazienki, odkurzanie podłóg, usuwanie kurzu z powierzchni płaskich znajdującego się na blatach, meblach, sprzętach AGD, RTV i w trudnodostępnych zakamarkach,

Sprzątanie po imprezie: często obejmuje sprzątanie brudnych naczyń, odkurzanie i wynoszenie śmieci.

W zależności od tego, co dzieje się w Twoim życiu, możesz potrzebować różnych rodzajów usług sprzątania domu w różnym czasie. Gruntowne sprzątanie mieszkania to dobry wybór na coroczne wiosenne porządki lub sprzątanie po remoncie gdy wszędzie jest kurz. Sprzątanie po imprezie jest idealne, może pomóc ci przywrócić mieszkanie do formy po ważnym wydarzeniu. Sprzątanie po najemcach lub wyprowadzce przywróci mieszkanie lub dom z powrotem do czystego konta i może zaoferować świetny zwrot z inwestycji.

Im mniej intensywne prace sprzątające dla profesjonalistów, tym niższy koszt dla Ciebie. W przypadku braku specjalnych promocji standardowa usługa sprzątania domu zawsze będzie najtańsza, a dokładne sprzątanie lub sprzątanie po wyprowadzce będzie zazwyczaj kosztować najwięcej.

Firmy sprzątające mogą inaczej kategoryzować określone usługi, więc zawsze przed rozpoczęciem pracy omawiaj z firmą sprzątającą specyfikę każdego sprzątania i pytaj o ceny na specjalne życzenia.

Sprzątanie mieszkań cennik w Krakowie


Powierzchnia Cena netto Komentarz

Sprzątanie mieszkania do 30m2

150zł

Jednorazowa usługa podstawowego sprzątania mieszkania o powierzchni do 30m2 (np. Pokój + salon z kuchnią +łazienka). Czas sprzątania 2 do 3 godzin pracy.

Gruntowne sprzątanie do 30m2 250zł Gruntowne sprzątanie mieszkania. Czas około  4h.
Standardowe sprzątanie do 60m2 250zł Podstawowe sprzątanie mieszkania o powierzchni do 60m2 (np. 2 lub 3 pokoje + kuchnia + łazienka). Czas około 4h.
Gruntowne sprzątanie do 60m2 400zł Gruntowne sprzątanie mieszkania. Czas około 6h
Sprzątanie po najemcach do 60m2
400zł
Sprzątanie mieszkania o powierzchni do 60m2 po wynajmie. Czas pracy około 6h..
Sprzątanie po remoncie do 60m2
600zł
Usługa sprzątania mieszkania po remoncie do 60m2. Czas pracy około 6h. 2 osoby sprzątające.

Sprzątanie mieszkania do 85m2

od 400zł

Jednorazowa usługa sprzątania domu lub mieszkania. Powierzchnia do 85m2 (np. 4 pokoje + 2 łazienki + salon z kuchnią). Czas sprzątania ok. 6 godzin. 

Gruntowne sprzątanie mieszkania do 85m2

od 550zł

 Usługa gruntownego sprzątania domu lub mieszkania do 85m2. Czas sprzątania 8 godzin. 

Sprzątanie po najemcach do 85m2
600zł
Sprzątanie mieszkania po wynajmie do 85m2. Czas pracy około 6h. 2 osoby sprzątające.
Sprzątnie po remoncie do 85m2
800zł
Sprzątanie mieszkania po remoncie do 85m2. Czas pracy około 8h. 3 osoby sprzątające.
Sprzątanie mieszkania do 110m2
od 450zł Usługa podstawowego sprzątania mieszkania, czas trwania ok. 7h
Sprzątanie po najemcach do 110m2
550zł Usługa gruntownego sprzątania mieszkania, czas trwania ok. 8h
Sprzątnie po najemcach do 110m2
750zł Usługa sprzątania mieszkania po najemcach, czas trwania ok. 6h. 3 osoby sprzątające
Sprzątnie po remoncie do 110m2
800zł  Sprzątania mieszkania po remoncie, czas trwania ok. 8h. 3 osoby sprzątające


Powierzchnia Cena netto Komentarz

Sprzątanie po remoncie (1 osoba)

45 - 60zł/h

Kompleksowa usługa sprzątania po remoncie. Jedna osoba, usługa jednorazowa.

Sprzątanie po imprezach

45 - 60zł/h

Uśredniony koszt sprzątania po imprezach. Jedna osoba, usługa jednorazowa.


Informacje w artykule mają charakter informacyjny. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

Np. imię@example.com
Np. 123 456 789
Jeżeli jesteś człowiekiem, nie wypełniaj tego pola
Jesteśmy tu dla Ciebie. Zarezerwuj swoje sprzątanie już dziś.
Zamów on-line! Masz pytania? Zadzwoń!
516 278 858 lub napisz kontakt@blueclean.pl
logo

Nie jesteśmy pośrednikiem jak wiele firm na rynku. Posiadamy własny sprzęt oraz zatrudniamy swoich pracowników. Możesz skontaktować się z nami przez telefon, e-mail od pon. do soboty od 8 do 20.

Dla domu

Dla biznesu

Pozostałe usługi